Resultat
Cancellation Cup 2020
Plats: Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 maj 2020 till den 10 maj 2020
Gren 1, 400m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 624 4:08.25
50m: 28.13
100m: 58.54
(30.41)
150m: 1:29.98
(31.44)
200m: 2:01.95
(31.97)
250m: 2:33.59
(31.64)
300m: 3:05.41
(31.82)
350m: 3:37.39
(31.98)
400m: 4:08.25
(30.86)
2 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS 589 4:13.08 +4.83
50m: 27.96
100m: 58.51
(30.55)
150m: 1:30.05
(31.54)
200m: 2:02.32
(32.27)
250m: 2:34.50
(32.18)
300m: 3:06.84
(32.34)
350m: 3:39.68
(32.84)
400m: 4:13.08
(33.40)
3 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS 584 4:13.88 +5.63
50m: 28.39
100m: 59.13
(30.74)
150m: 1:30.58
(31.45)
200m: 2:02.72
(32.14)
250m: 2:35.01
(32.29)
300m: 3:07.49
(32.48)
350m: 3:41.04
(33.55)
400m: 4:13.88
(32.84)
4 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS 551 4:18.81 +10.56
50m: 29.12
100m: 1:00.26
(31.14)
150m: 1:32.76
(32.50)
200m: 2:05.90
(33.14)
250m: 2:39.48
(33.58)
300m: 3:13.38
(33.90)
350m: 3:46.35
(32.97)
400m: 4:18.81
(32.46)
5 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 537 4:20.97 +12.72
50m: 29.47
100m: 1:01.06
(31.59)
150m: 1:33.76
(32.70)
200m: 2:06.64
(32.88)
250m: 2:40.01
(33.37)
300m: 3:13.80
(33.79)
350m: 3:47.67
(33.87)
400m: 4:20.97
(33.30)
6 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap 514 4:24.91 +16.66
50m: 29.13
100m: 1:01.25
(32.12)
150m: 1:34.93
(33.68)
200m: 2:08.98
(34.05)
250m: 2:43.37
(34.39)
300m: 3:17.72
(34.35)
350m: 3:51.85
(34.13)
400m: 4:24.91
(33.06)
7 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 491 4:28.95 +20.70
50m: 27.19
100m: 57.43
(30.24)
150m: 1:28.99
(31.56)
200m: 2:00.38
(31.39)
250m: 2:45.09
(44.71)
300m: 3:20.84
(35.75)
350m: 3:54.68
(33.84)
400m: 4:28.95
(34.27)
8 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 478 4:31.30 +23.05
50m: 29.96
100m: 1:02.51
(32.55)
150m: 1:36.15
(33.64)
200m: 2:11.00
(34.85)
250m: 2:45.73
(34.73)
300m: 3:21.21
(35.48)
350m: 3:56.38
(35.17)
400m: 4:31.30
(34.92)
9 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 344 5:02.71 +54.46
50m: 34.58
100m: 1:12.59
(38.01)
150m: 1:51.21
(38.62)
200m: 2:29.25
(38.04)
250m: 3:07.97
(38.72)
300m: 3:46.82
(38.85)
350m: 4:25.32
(38.50)
400m: 5:02.71
(37.39)
- Andreas Carlsson 2001 Triathlon RIG 585 4:13.78 +5.53
50m: 28.59
100m: 1:00.00
(31.41)
150m: 1:32.21
(32.21)
200m: 2:04.82
(32.61)
250m: 2:37.28
(32.46)
300m: 3:09.89
(32.61)
350m: 3:42.37
(32.48)
400m: 4:13.78
(31.41)
- Emil Frayon 2002 Triathlon RIG 484 4:30.29 +22.04
50m: 30.21
100m: 1:03.72
(33.51)
150m: 1:38.08
(34.36)
200m: 2:12.84
(34.76)
250m: 2:47.57
(34.73)
300m: 3:22.35
(34.78)
350m: 3:56.69
(34.34)
400m: 4:30.29
(33.60)
- Axel Rosencrantz 2002 Triathlon RIG 467 4:33.47 +25.22
50m: 31.06
100m: 1:05.12
(34.06)
150m: 1:39.81
(34.69)
200m: 2:14.64
(34.83)
250m: 2:49.45
(34.81)
300m: 3:24.25
(34.80)
350m: 3:59.09
(34.84)
400m: 4:33.47
(34.38)
- Paul Frayon 2004 Triathlon RIG 455 4:35.92 +27.67
50m: 30.53
100m: 1:03.88
(33.35)
150m: 1:38.62
(34.74)
200m: 2:14.05
(35.43)
250m: 2:49.62
(35.57)
300m: 3:25.35
(35.73)
350m: 4:00.46
(35.11)
400m: 4:35.92
(35.46)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:15:36
Gren 2, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Nöu 2001 Motala Simsällskap 559 1:01.00
50m: 29.77
100m: 1:01.00
(31.23)
2 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS 549 1:01.36 +0.36
50m: 29.14
100m: 1:01.36
(32.22)
3 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 547 1:01.43 +0.43
50m: 29.46
100m: 1:01.43
(31.97)
4 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 489 1:03.78 +2.78
50m: 30.57
100m: 1:03.78
(33.21)
5 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 466 1:04.77 +3.77
50m: 30.85
100m: 1:04.77
(33.92)
6 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 414 1:07.38 +6.38
50m: 32.97
100m: 1:07.38
(34.41)
7 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 398 1:08.31 +7.31
50m: 32.86
100m: 1:08.31
(35.45)
8 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 359 1:10.64 +9.64
50m: 32.62
100m: 1:10.64
(38.02)
9 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 194 1:26.76 +25.76
100m: 1:26.76
(1:26.76)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:19:42
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 584 2:23.71
50m: 31.85
100m: 1:08.45
(36.60)
150m: 1:45.72
(37.27)
200m: 2:23.71
(37.99)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:22:35
Gren 4, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS 593 1:14.19
50m: 34.88
100m: 1:14.19
(39.31)
2 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS 563 1:15.50 +1.31
50m: 35.30
100m: 1:15.50
(40.20)
3 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 501 1:18.48 +4.29
50m: 37.84
100m: 1:18.48
(40.64)
4 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 466 1:20.41 +6.22
50m: 38.03
100m: 1:20.41
(42.38)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:24:38
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 527 59.52
50m: 27.66
100m: 59.52
(31.86)
2 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 465 1:02.05 +2.53
50m: 28.34
100m: 1:02.05
(33.71)
3 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS 458 1:02.36 +2.84
50m: 28.52
100m: 1:02.36
(33.84)
4 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap 423 1:04.04 +4.52
50m: 29.58
100m: 1:04.04
(34.46)
5 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS 416 1:04.40 +4.88
50m: 29.54
100m: 1:04.40
(34.86)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:26:35
Gren 6, 400m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS 593 4:38.37
50m: 31.86
100m: 1:06.60
(34.74)
150m: 1:41.54
(34.94)
200m: 2:16.78
(35.24)
250m: 2:52.01
(35.23)
300m: 3:27.59
(35.58)
350m: 4:03.06
(35.47)
400m: 4:38.37
(35.31)
2 Frida Nöu 2001 Motala Simsällskap 571 4:41.88 +3.51
50m: 32.14
150m: 1:42.75
(1:42.75)
200m: 2:18.18
(35.43)
300m: 3:30.97
(3:30.97)
350m: 4:07.32
(36.35)
400m: 4:41.88
(34.56)
3 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 529 4:49.20 +10.83
50m: 32.00
100m: 1:07.07
(35.07)
150m: 1:42.82
(35.75)
200m: 2:19.23
(36.41)
250m: 2:56.33
(37.10)
300m: 3:33.79
(37.46)
350m: 4:11.70
(37.91)
400m: 4:49.20
(37.50)
4 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 476 4:59.39 +21.02
50m: 34.29
100m: 1:11.72
(37.43)
150m: 1:50.05
(38.33)
200m: 2:28.49
(38.44)
250m: 3:06.48
(37.99)
300m: 3:44.71
(38.23)
350m: 4:22.76
(38.05)
400m: 4:59.39
(36.63)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:43:01
Gren 7, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS 502 56.51
50m: 27.40
100m: 56.51
(29.11)
2 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS 494 56.82 +0.31
50m: 27.69
100m: 56.82
(29.13)
3 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap 472 57.69 +1.18
50m: 27.72
100m: 57.69
(29.97)
4 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS 463 58.07 +1.56
50m: 27.93
100m: 58.07
(30.14)
5 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 403 1:00.82 +4.31
50m: 28.76
100m: 1:00.82
(32.06)
6 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 338 1:04.51 +8.00
50m: 31.10
100m: 1:04.51
(33.41)
7 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 288 1:08.04 +11.53
50m: 31.39
100m: 1:08.04
(36.65)
8 Vincent Eriksson 2009 Motala Simsällskap 134 1:27.77 +31.26
50m: 41.59
100m: 1:27.77
(46.18)
9 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 107 1:34.52 +38.01
50m: 43.16
100m: 1:34.52
(51.36)
- Andreas Carlsson 2001 Triathlon RIG 536 55.32 -1.19
50m: 26.80
100m: 55.32
(28.52)
- Emil Frayon 2002 Triathlon RIG 426 59.68 +3.17
50m: 28.84
100m: 59.68
(30.84)
- Paul Frayon 2004 Triathlon RIG 419 1:00.04 +3.53
50m: 28.82
100m: 1:00.04
(31.22)
- Axel Rosencrantz 2002 Triathlon RIG 371 1:02.52 +6.01
50m: 30.08
100m: 1:02.52
(32.44)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:49:00
Gren 8, 200m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS 594 2:40.00
50m: 36.86
100m: 1:17.30
(40.44)
150m: 1:58.35
(41.05)
200m: 2:40.00
(41.65)
2 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS 525 2:46.75 +6.75
50m: 35.55
100m: 1:18.24
(42.69)
150m: 2:03.67
(45.43)
200m: 2:46.75
(43.08)
3 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 470 2:53.04 +13.04
50m: 40.48
100m: 1:24.49
(44.01)
150m: 2:08.38
(43.89)
200m: 2:53.04
(44.66)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:52:30
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 591 1:06.25
50m: 31.30
100m: 1:06.25
(34.95)
2 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 422 1:14.10 +7.85
50m: 35.05
100m: 1:14.10
(39.05)
3 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 395 1:15.79 +9.54
50m: 35.71
100m: 1:15.79
(40.08)
4 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap 383 1:16.53 +10.28
50m: 36.01
100m: 1:16.53
(40.52)
5 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 268 1:26.21 +19.96
50m: 40.70
100m: 1:26.21
(45.51)
6 Vincent Eriksson 2009 Motala Simsällskap 146 1:45.60 +39.35
50m: 48.74
100m: 1:45.60
(56.86)
Grenen officiell:  2020-05-10 15:55:27
Gren 10, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 620 1:04.03
50m: 30.11
100m: 1:04.03
(33.92)
2 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 468 1:10.32 +6.29
50m: 31.79
100m: 1:10.32
(38.53)
3 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 403 1:13.92 +9.89
50m: 33.32
100m: 1:13.92
(40.60)
4 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 326 1:19.30 +15.27
50m: 37.25
100m: 1:19.30
(42.05)
5 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 283 1:23.16 +19.13
50m: 36.09
100m: 1:23.16
(47.07)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:01:08
Gren 11, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 560 2:12.96
50m: 29.87
100m: 1:04.67
(34.80)
150m: 1:41.02
(36.35)
200m: 2:12.96
(31.94)
2 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS 514 2:16.83 +3.87
50m: 29.87
100m: 1:05.30
(35.43)
150m: 1:44.25
(38.95)
200m: 2:16.83
(32.58)
3 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS 484 2:19.56 +6.60
50m: 28.77
100m: 1:03.39
(34.62)
150m: 1:46.47
(43.08)
200m: 2:19.56
(33.09)
4 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS 476 2:20.38 +7.42
50m: 30.75
100m: 1:07.93
(37.18)
150m: 1:48.16
(40.23)
200m: 2:20.38
(32.22)
5 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 447 2:23.34 +10.38
50m: 31.10
100m: 1:09.83
(38.73)
150m: 1:50.13
(40.30)
200m: 2:23.34
(33.21)
6 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap 432 2:24.94 +11.98
50m: 31.77
100m: 1:10.20
(38.43)
150m: 1:52.92
(42.72)
200m: 2:24.94
(32.02)
7 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS 395 2:29.36 +16.40
50m: 30.64
100m: 1:07.93
(37.29)
150m: 1:55.50
(47.57)
200m: 2:29.36
(33.86)
8 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 304 2:43.01 +30.05
50m: 35.43
100m: 1:18.03
(42.60)
150m: 2:06.16
(48.13)
200m: 2:43.01
(36.85)
9 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 239 2:56.54 +43.58
50m: 37.77
100m: 1:24.17
(46.40)
150m: 2:15.52
(51.35)
200m: 2:56.54
(41.02)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:28:39
Gren 12, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 574 1:06.19
50m: 32.74
100m: 1:06.19
(33.45)
2 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 520 1:08.41 +2.22
50m: 32.69
100m: 1:08.41
(35.72)
3 Olivia Gustafsson 2004 Linköpings Allmänna SS 506 1:09.04 +2.85
50m: 33.89
100m: 1:09.04
(35.15)
4 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 452 1:11.68 +5.49
50m: 34.32
100m: 1:11.68
(37.36)
5 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 162 1:40.80 +34.61
50m: 48.22
100m: 1:40.80
(52.58)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:31:25
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 449 2:17.87
50m: 32.48
100m: 1:07.41
(34.93)
150m: 1:42.73
(35.32)
200m: 2:17.87
(35.14)
2 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 429 2:20.02 +2.15
50m: 32.75
100m: 1:07.95
(35.20)
150m: 1:44.04
(36.09)
200m: 2:20.02
(35.98)
3 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap 415 2:21.53 +3.66
50m: 32.79
100m: 1:08.48
(35.69)
150m: 1:44.94
(36.46)
200m: 2:21.53
(36.59)
4 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 324 2:33.67 +15.80
50m: 35.23
100m: 1:13.18
(37.95)
150m: 1:52.95
(39.77)
200m: 2:33.67
(40.72)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:34:38
Gren 14, 200m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS 509 2:29.78
50m: 32.74
100m: 1:10.26
(37.52)
150m: 1:49.88
(39.62)
200m: 2:29.78
(39.90)
2 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 299 2:58.70 +28.92
50m: 40.10
100m: 1:25.95
(45.85)
150m: 2:12.91
(46.96)
200m: 2:58.70
(45.79)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:38:31
Gren 15, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 524 2:31.11
50m: 32.53
100m: 1:13.13
(40.60)
150m: 1:56.09
(42.96)
200m: 2:31.11
(35.02)
2 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS 444 2:39.65 +8.54
50m: 37.75
100m: 1:22.46
(44.71)
150m: 2:03.21
(40.75)
200m: 2:39.65
(36.44)
3 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 424 2:42.15 +11.04
50m: 33.71
100m: 1:16.85
(43.14)
150m: 2:04.02
(47.17)
200m: 2:42.15
(38.13)
4 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 400 2:45.37 +14.26
50m: 36.52
100m: 1:17.88
(41.36)
150m: 2:08.29
(50.41)
200m: 2:45.37
(37.08)
5 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 178 3:36.48 +1:05.37
50m: 52.72
100m: 1:45.29
(52.57)
150m: 2:49.42
(1:04.13)
200m: 3:36.48
(47.06)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:58:53
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS 442 1:04.13
50m: 31.56
100m: 1:04.13
(32.57)
2 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 439 1:04.28 +0.15
50m: 31.57
100m: 1:04.28
(32.71)
3 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 429 1:04.79 +0.66
50m: 31.74
100m: 1:04.79
(33.05)
4 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap 404 1:06.09 +1.96
50m: 31.69
100m: 1:06.09
(34.40)
5 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 361 1:08.64 +4.51
50m: 33.74
100m: 1:08.64
(34.90)
6 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 338 1:10.15 +6.02
50m: 34.20
100m: 1:10.15
(35.95)
7 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 237 1:18.94 +14.81
50m: 39.04
100m: 1:18.94
(39.90)
8 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 85 1:51.15 +47.02
50m: 52.73
100m: 1:51.15
(58.42)
- Andreas Carlsson 2001 Triathlon RIG 402 1:06.22 +2.09
50m: 32.59
100m: 1:06.22
(33.63)
Grenen officiell:  2020-05-10 16:54:29
Gren 17, 200m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS 599 2:21.38
50m: 33.61
100m: 1:09.13
(35.52)
150m: 1:45.56
(36.43)
200m: 2:21.38
(35.82)
2 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS 463 2:34.09 +12.71
50m: 35.67
100m: 1:14.83
(39.16)
150m: 1:54.65
(39.82)
200m: 2:34.09
(39.44)
3 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 422 2:38.85 +17.47
50m: 35.93
100m: 1:15.27
(39.34)
150m: 1:56.58
(41.31)
200m: 2:38.85
(42.27)
Grenen officiell:  2020-05-10 17:06:00
Gren 18, 200m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 511 2:15.31
50m: 29.50
100m: 1:03.72
(34.22)
150m: 1:39.52
(35.80)
200m: 2:15.31
(35.79)
2 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 503 2:16.04 +0.73
50m: 29.74
100m: 1:04.17
(34.43)
150m: 1:40.52
(36.35)
200m: 2:16.04
(35.52)
3 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS 468 2:19.39 +4.08
50m: 29.58
100m: 1:04.28
(34.70)
150m: 1:40.77
(36.49)
200m: 2:19.39
(38.62)
4 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap 403 2:26.49 +11.18
50m: 33.04
100m: 1:11.41
(38.37)
150m: 1:49.23
(37.82)
200m: 2:26.49
(37.26)
Grenen officiell:  2020-05-10 17:02:14
Gren 19, 400m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS 538 5:18.36
50m: 32.93
100m: 1:10.96
(38.03)
150m: 1:51.45
(40.49)
200m: 2:31.55
(40.10)
250m: 3:15.68
(44.13)
300m: 4:01.42
(45.74)
350m: 4:40.48
(39.06)
400m: 5:18.36
(37.88)
2 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 478 5:31.16 +12.80
50m: 36.05
100m: 1:17.33
(41.28)
150m: 2:01.70
(44.37)
200m: 2:45.04
(43.34)
250m: 3:28.61
(43.57)
300m: 4:13.26
(44.65)
350m: 4:52.73
(39.47)
400m: 5:31.16
(38.43)
Grenen officiell:  2020-05-10 17:12:23
2020-05-10 19:21:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Motala Simsällskap