Resultat
MSS Utmanaren
Arrangör:
Plats: Motala Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 jan 2019 till den 6 jan 2019
Event 1, 100m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 1:20.75
50m: 37.57
100m: 1:20.75
(43.18)
2 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 1:28.31 +7.56
50m: 41.33
100m: 1:28.31
(46.98)
3 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 1:34.81 +14.06
50m: 43.23
100m: 1:34.81
(51.58)
4 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 1:35.52 +14.77
50m: 44.28
100m: 1:35.52
(51.24)
5 Ellen Cleveson 2006 Motala Simsällskap 1:37.37 +16.62
50m: 44.71
100m: 1:37.37
(52.66)
6 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 1:43.56 +22.81
50m: 48.16
100m: 1:43.56
(55.40)
Event 2, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 31.39
2 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 38.66 +7.27
3 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 39.16 +7.77
4 Stefan Svensson 1962 Motala Simsällskap 39.23 +7.84
5 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 40.37 +8.98
6 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 40.43 +9.04
7 Otto Svensson 2005 Motala Simsällskap 43.00 +11.61
8 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 44.28 +12.89
9 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 45.20 +13.81
10 Eloise  Palm 2007 Motala Simsällskap 50.46 +19.07
11 Theodor Sundqvist 2007 Motala Simsällskap 58.90 +27.51
Event 3, 25m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Johansson 2008 Motala Simsällskap 25.92
2 Agnes Svensson 2009 Motala Simsällskap 28.54 +2.62
3 Filip Landberg 2008 Motala Simsällskap 32.59 +6.67
4 Samantha Ijmaya 2009 Motala Simsällskap 33.42 +7.50
5 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 33.47 +7.55
6 Lovis Svensson 2009 Motala Simsällskap 35.84 +9.92
- Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap DSQ
Event 4, 100m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 1:10.36
50m: 34.56
100m: 1:10.36
(35.80)
2 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 1:11.61 +1.25
50m: 34.97
100m: 1:11.61
(36.64)
3 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 1:27.45 +17.09
50m: 41.04
100m: 1:27.45
(46.41)
- Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap DSQ
Event 5, 50m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stefan Svensson 1962 Motala Simsällskap 36.46
2 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 36.79 +0.33
3 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 40.42 +3.96
4 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 45.41 +8.95
5 Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap 47.43 +10.97
6 Ellen Cleveson 2006 Motala Simsällskap 47.80 +11.34
7 Theodor Sundqvist 2007 Motala Simsällskap 48.81 +12.35
8 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 48.88 +12.42
9 Maja Johansson 2008 Motala Simsällskap 49.80 +13.34
10 Eloise  Palm 2007 Motala Simsällskap 51.27 +14.81
- Karl Persson 2006 Motala Simsällskap DSQ
Event 6, 25m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 21.16
2 Agnes Svensson 2009 Motala Simsällskap 26.14 +4.98
3 Stina Broome 2006 Motala Simsällskap 26.70 +5.54
4 Samantha Ijmaya 2009 Motala Simsällskap 29.88 +8.72
5 Filip Landberg 2008 Motala Simsällskap 32.98 +11.82
6 Lovis Svensson 2009 Motala Simsällskap 35.41 +14.25
Event 7, 100m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 1:04.22
50m: 29.59
100m: 1:04.22
(34.63)
2 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 1:07.75 +3.53
50m: 30.67
100m: 1:07.75
(37.08)
Event 8, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 33.00
2 Stefan Svensson 1962 Motala Simsällskap 35.05 +2.05
3 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 35.47 +2.47
4 Otto Svensson 2005 Motala Simsällskap 36.65 +3.65
5 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 37.29 +4.29
6 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 39.66 +6.66
7 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 40.84 +7.84
8 Ellen Cleveson 2006 Motala Simsällskap 44.45 +11.45
9 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 47.95 +14.95
- Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap DNS
Event 9, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 20.96
2 Eloise  Palm 2007 Motala Simsällskap 22.52 +1.56
3 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 23.49 +2.53
4 Maja Johansson 2008 Motala Simsällskap 23.82 +2.86
5 Agnes Svensson 2009 Motala Simsällskap 29.01 +8.05
6 Filip Landberg 2008 Motala Simsällskap 37.43 +16.47
- Karl Persson 2006 Motala Simsällskap DSQ
Event 10, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 1:08.53
50m: 33.35
100m: 1:08.53
(35.18)
2 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 1:11.55 +3.02
50m: 34.50
100m: 1:11.55
(37.05)
3 Ellen Cleveson 2006 Motala Simsällskap 1:28.33 +19.80
50m: 42.40
100m: 1:28.33
(45.93)
4 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 1:39.22 +30.69
50m: 48.02
100m: 1:39.22
(51.20)
Event 11, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 26.57
2 Stefan Svensson 1962 Motala Simsällskap 32.44 +5.87
3 Otto Svensson 2005 Motala Simsällskap 33.41 +6.84
4 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 34.20 +7.63
5 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 39.11 +12.54
6 Theodor Sundqvist 2007 Motala Simsällskap 41.71 +15.14
7 Eloise  Palm 2007 Motala Simsällskap 46.55 +19.98
8 Maja Johansson 2008 Motala Simsällskap 49.50 +22.93
9 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 51.25 +24.68
- Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap DNS
- Troy Eriksson 2006 Motala Simsällskap DNS
Event 12, 25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 17.90
2 Agnes Svensson 2009 Motala Simsällskap 23.08 +5.18
3 Stina Broome 2006 Motala Simsällskap 23.27 +5.37
4 Filip Landberg 2008 Motala Simsällskap 27.33 +9.43
5 Samantha Ijmaya 2009 Motala Simsällskap 29.08 +11.18
6 Lovis Svensson 2009 Motala Simsällskap 32.49 +14.59
Event 13, 200m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 2:52.83
50m: 39.63
100m: 1:23.33
(43.70)
150m: 2:12.39
(49.06)
200m: 2:52.83
(40.44)
2 Ellen Cleveson 2006 Motala Simsällskap 3:24.44 +31.61
50m: 45.46
100m: 1:38.95
(53.49)
150m: 2:35.27
(56.32)
200m: 3:24.44
(49.17)
Event 14, 100m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 1:07.17
50m: 33.46
100m: 1:07.17
(33.71)
2 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 1:23.39 +16.22
50m: 39.29
100m: 1:23.39
(44.10)
3 Stefan Svensson 1962 Motala Simsällskap 1:25.52 +18.35
50m: 39.48
100m: 1:25.52
(46.04)
4 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 1:27.52 +20.35
50m: 40.14
100m: 1:27.52
(47.38)
5 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 1:38.89 +31.72
50m: 45.36
100m: 1:38.89
(53.53)
6 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 1:52.61 +45.44
50m: 52.74
100m: 1:52.61
(59.87)
7 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 2:15.11 +1:07.94
50m: 1:04.05
100m: 2:15.11
(1:11.06)
- Eloise  Palm 2007 Motala Simsällskap DSQ
- Theodor Sundqvist 2007 Motala Simsällskap DSQ
- Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap DNS
- Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap DNS
Event 16, 400m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 5:44.38
50m: 34.72
100m: 1:17.04
(42.32)
150m: 2:01.87
(44.83)
200m: 2:46.54
(44.67)
250m: 3:34.71
(48.17)
300m: 4:24.19
(49.48)
350m: 5:04.12
(39.93)
400m: 5:44.38
(40.26)
2 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 5:59.33 +14.95
50m: 36.63
100m: 1:20.29
(43.66)
150m: 2:03.57
(43.28)
200m: 2:47.98
(44.41)
250m: 3:39.66
(51.68)
300m: 4:33.13
(53.47)
350m: 5:17.94
(44.81)
400m: 5:59.33
(41.39)
2019-01-06 19:50:41 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Motala Simsällskap