Funktionärslista

Vi som hjälps åt under Vårsimiaden och Utmanaren träffas i simhallen följande tider:

Fredag kl. 18.30 för iordningställande av utrustningen (Lars Linnér, Lars Lundberg, Mattias Hedlund, Per Svensson, Roja Brimalm, Lars Isaksson, Gunnar Henriksson, Anders K  Johansson och Pernilla Fahlström).

Lördag kl. 8:00, insim pass1 börjar kl 8.00 och tävlingen 9.00
Lördag kl. 14:30,  insim pass2 börjar kl 14.00 och tävlingen 15.00
Söndag kl. 8:00,  insim pass3 börjar kl 7.40 och tävlingen 8.30
För funktionärer som inte kan delta, ligger ansvaret på funktionären att hitta någon ersättare, tex från reservlistan. När detta är klart meddelas ändringen i god tid till Lars Linnér via SMS:  0708-155 878.

#senaste version av schemat: 2015-04-16

Funktion Simiaden, 18/4, pass 1 Simiaden, 18/4 pass 2   Utmanaren, Sön 19/4
Tävlingsledare Jonathan Rosén Jonathan Rosén Anna Bodén
Br.Tävlingsledare Anna Bodén Anna Bodén Thomas Thor
Speaker Lars Samuelsson Lars Samuelsson Richard J:son
Starter Rolf Svensson Rolf Svensson Tomas Eriksson
Tidtagning Lars Lundberg Lars Lundberg Lars Isaksson
Grodan Mattias HedlundPernilla F(Utb) Mattias HedlundPernilla F(Utb) Pernilla Fahlström
Bandommare 1 Tomas Eriksson Tomas Eriksson Rolf Svensson
Bandommare 2 Maria Renvaktar Maria Renvaktar Ari Nieminen
Tidtagare 1 Sofia Eriksson Sofia Eriksson Per Svensson
Tidtagare 2 Lars Isaksson Lars Isaksson Pål Graff
Tidtagare 3 Maria Carlsson Maria Carlsson David Petersson
Tidtagare 4 Mirsad Durmisi Mirsad Durmisi Roja Brimalm
Tidtagare 5 Anna-Lena Zand Anna-Lena Zand Anna-Lena Zand
Tidtagare 6 Richard J:son Richard J:son Linda Svensson
Vändningskontr 1 Penny Fielder Penny Fielder
Vändningskontr 2 Annelie Linnér Annelie Linnér
Vändningskontr 3 Mårten Staaf(LASS) Simon Linnér
Vändningskontr 4 Lena Byhlén(LASS) Simon Edlund(LASS)
Vändningskontr 5 Kristian Vigren Kristian Vigren
Vändningskontr 6 Gunnar Henriksson Gunnar Henriksson
Reserv 1 Svante Linnér Svante Linnér Simon Linnér
Reserv 2 Anna Strand
Pris-utdelare Lars Linnér Lars Linnér ——-
Tävlings-byrå Anna Strand Anna Strand ——-
Fika-ansvarig 1 Ginta Kaplers Ginta Kaplers ——
Fika-ansvarig 2 Anders Johansson Anders Johansson ——-
Kopiering Anna Strand Anna Strand ——-
Löpare Johanna Wren Johanna Wren ——-
Mat-ansvar/Logi Macce/Anna S Macce/Anna S